Typy barev x odbarvení - nějaké ty info. pro začátek

17. února 2012 v 23:30 | Dela |  Vlasy - Barvení x Odbarvení

V tomto článku najdete typy barev a něco málo o domácím odbarvení.
Snad vám alespoň trochu pomohu.
Toto téma je i pro mne aktuální, protože bych chtěla nějakou světlou barvu a jsem bohužel bruneta, takže odbarvení mou hlavu nemine.

Klik celý článek ;)


Permanentní barvy - dlouhotrvající /protože pronikají dovnitř vlasu. Před použitím se mýchají s peroxidem 6ti %ním, pro světlejší odstín 9%. Je to i podle barvy vlasů. Pokud jste blond, máte to bez problémů.

Semipermanentní barvy - přelivy. Jsou to spíš barvy na krátkou dobu, vymývají se rychle. Kryjí vlasy jen od 15 do 50 %. Což znamená že dlouho opravdu nevydrží. Nepronikají dovnitř vlasu, jsou jen povrchové. Ovšem méně poškozují vlasy a lze je používat častěji.

Smývatelné barvy - vlasová řasenka, spreje, pudry, šampony. Většinou jsou to šílené barvy smývatelné už při prvním mytí, avšak, když máte právě i permanentní barvu, tak na ní vydrží i více umytí. Většinou se používají jen na části, ne na celou hlavu.

Odbarvování - jedná se buď o zesvětlení či přímé odbarvení vlasů. Poškodí takzvaný obal vlasu, aby barva lépe pronikla dovnitř vlasu. Potom zapracuje chemie. Vlasy se vybělí či spíše zežloutnou (já říkám počůraná sláma :D) a potom lze nabarvit dokonale barvou kterou jsme zvolili. Když máte odbarvovač jako takový tak ten má v sobě 12 - 18% peroxidu vodíku, který oxidací (působením kyslíku) mění vaši přirozenou barvu na již zmíněnou barvu. Před aplikací se vlasy nemusí mýt. Nanáší se fixační houbičkou či nějakým typem štětce. Pozor na alergickou reakci! Přečtěte si bedlivě příbalové informace! Vlasy se pak většinou lámají, takže si hned kupte i potřebné přípravky /šampon, kondicionér, maska/. Odbarvovače zakoupíte běžně jako barvu. Nejlepší je koupit takový který zesvětluje až o několik odstínů. Existují také melírovací prášky či přímo peroxid, který je ovšem pro ty zkušenější. Pokud máte hodně tmavé vlasy, měli by jste si s odbarvováním dát načas a rozvrhnout ho na několikrát. Podle toho co máte za odbarvovač a jak je silný a jak chcete vaše vlasy šetřit - existuje už přímo v krémové podobě či musíte míchati prášek a přilívat peroxid. Všechno najdete v návodu přibaleném. Opět opakuju - na nemyté vlasy! Celý proces je potřeba kontrolovat a čas si změřit opravdu podle toho co máte v info u návodu a podle odstínu vašich vlasů. Vše by jste tam měli najít. Doporučuje se barvit x odbarvit od kořínků ke konečkům a vlasy potom obalit folií na potraviny a přes ještě ručník - teplo urychluje proces. Pozor na alobal, ten se doporučuje spíše na barvení ale ne na odbarvení to je jen pro zkušené, vlasy by vám na něm mohly zůstat - což zní směšně, ale je to tak :D.

Většinou je odbarvení rozděleno podle stupňů:
3 stupně zesvětlení - 20 min.
4 stupně zesvětlení - 25 min.
6 stupňů zesvětlení - 35 min.

Typ na barvení - než se pustíte do samotného barvení, namažte se kolem obličeje a na krku mastnějším krémem. Jakmile se barva dostane právě na tyto místa, půjde snáze dolů! ;)

Peroxidy najdete např. TADY
↑↑↑ Tady k tomuto odbarvovači píší:Odbarvovač na vlasy pro intenzivní zesvětlení, vhodný pro každý typ vlasů a všechny techniky, obsahuje 9% odbarvovač, který je díky svému složení šetrný k pokožce hlavy. Balení obsahuje: 2 pár rukavic, aplikátor, 2x bělící prášek 25 g, misku k rozmíchání, odbarvovač 100 ml, dovoz Anglie, výrobce STARGAZER. Doba působení podle barvy vašich vlasů: blond nebo tmavý blond - 20 až 30 min., světle hnědá - 20 až 40 min., středně hnědá - 20 až 60 min., tmavě hnědá - 20 až 90 min.
Jinak odbarvovače mají určitě i firmy Palette, Garnier, Loreal a nebo např. zde uvedený Syoss, který uvádí že vaše vlasy nebudou vypadat jako "počůraná sláma" :D ať už potom budete krýt barvou či jen zesvětlujete :).


Odbarvovač v prášku a Oxydační krém. Prodávají se různé působnosti 6% - 12%. V česku se dají sehnat, ale musíte hledat, protože se spíše prodávají pro kadeřnictví, ale jde je zakoupit i pro domácí užití. V obchodech se poptejte. Hlavně aby to mělo český návod. Každá firma má jiné zpracování, takže se pak liší třeba doba působení atd.

Tyhle informace jsem vyčetla všude možně po netu a dala nějako podle sebe dohromady. Snad alespoň trochu pomůžou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama