Valentýn na blogu s Jeyem x Huntrem

14. února 2012 v 12:17 | Nikky Bat |  Jeydon Wale
14. 2. 2012 - sv. Valentýn .. pro mě nijak zvláštní den, jelikož ho s přítelem neslavíme .. a těm co ho slaví, přeji tedy krásně prožitého Valentýna a ať vám to se svou polovičkou dlouho vydrží, nejlépe navždy ;).

Abych řekla pravdu, přidání sem na blog Jeydona vzniklo tak, že jsem si vzpomněla na jeho úžasné valentýnské video.. Ikdyž jsem v budoucnu Jeye itak chtěla přidat.. Ale dnešní den byl pro přidání impulsem... Tady je video :) :
Hezký Valentýn! ;)

Pár info z wikipedie:
Je to svátek lásky a náklonnosti mezi intimními partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky apohlednice s tematikou stylizovaného srdce, jako symbolu lásky. V poslední době se tento svátek šíří i v kontinentální Evropě, do určité míry z komerčních důvodů.
Legenda také říká, že tento den začal být známý jako Den svatého Valentýna až díky knězi Valentýnovi. Claudius II., vládce Říma, zakazoval svým vojákům, aby se ženili nebo jen zasnubovali. Bál se, že by chtěli zůstat doma u svých rodin a nešli do boje. Valentýn vzdoroval vládci a tajně oddával mladé páry. Byl zatčen a později popraven 14. února. Svátek Luprecalia splynul s oslavami mučednictví Svatého Valentýna a vznikl romantický svátek, který je nyní 14. února slaven.
Tradice svátku sv. Valentýna byla obnovena v USA počátkem 20. století, když se Walter Scott, známý výrobce vánočních přáníček, ocitl na prahu bankrotu. Jako řešení vymyslel obnovu tradice sv. Valentýna, který se od roku 1907 slaví v USA. Jeho společnost do dvou let ztrojnásobila své zisky. Pokusů o zavedení tradice, při které by mohl Walter Scott prodávat svá přáníčka, však bylo více. Nikoli všechny ale byly tak úspěšné jako tento. Například Den velké tmy jako oslava všech slepců se velké přízni netěšil (1902), a tak byl po dvou marných pokusech nakonec nadobro zrušen.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama