Duben 2012

Tričko s volánkem

27. dubna 2012 v 10:51 | Nikky Bat |  svršky - tutorialy

Supr čupr návod! Napadá mě jaké si udělám já, až budu mít čas :D Nechám obě ramena volná (výstřih "loď"). Když se vezme dobré tričko a třeba se volán i jinak barevně sladí a tolik nenařasí, může vzniknout supr věc. Nechtěla bych si připadat jako španělská tanečnice :D Ale určo někdy zkusím! ;)

#2 (3 videa)

27. dubna 2012 v 10:37 | Nikky Bat |  Video-outfity z youtube
Beru si z nich inspiraci a zítra vyrážím ven! :D

3x obrázek pro zlepšení nálady a zamyšlení

27. dubna 2012 v 10:04 | Nikky Bat |  Zábava
Opět sem jen tak brouzdala a narazila na tyhle tři obrázky. Jsou dost výstižné a proto mě napadlo je sem dát, třeba někdo časem napíše i svůj názor na ně. Já si o nich myslím to co jsem už napsala, že jsou výstižné, pravdivé. První bych si taky celkem přála aby se naplnil :D a další dva mě spíš přivádí k zamyšlení, jsou docela aj smutné, když se to tak vezme.
Nehtíky

26. dubna 2012 v 11:18 | Nikky Bat

Nehty
∟ 3D tutorialy
○ obrázková inspirace
○ typy, triky, nákupy

Nasprejuj si tričko

26. dubna 2012 v 10:57 | Nikky Bat |  svršky - tutorialy

Všechno je to o tom, jak jste kreativní a jak dokonalou si dokážete vyrobit šablonu. Sprejování podle šablony mi přijde tisíckrát lepší, než to patlat štětcem, ale to je můj názor :P

Článek i s odkazy kde na internetu koupit sprej, najdete ZDE.

Na prvním videu vidíte jak to chodí v praxi :D Není to ani tak tutorial jako spíš takové domácké video ^^ ale trička má krásný *_*Gothic

25. dubna 2012 v 11:39 | Nikky Bat |  Gothic

GOTHIC
•••

Článek upraven 1.5. 2012 - po komentáři od Morticie - rozhodla jsem se ho upravit, ikdyž tedy všechny články co tu mám - emo, scene, indie scene, cosplay a lolita nikdo nekomentoval takže nevím zdali je mám též napsané špatně. Bohužel to jsou články z mého pohledu, ale po spíše "opravných" komentářích jsem se tedy pro velký ohlas xD rozhodla článek předělat a více se o Gothic "stylu" dočíst.

O stylu gothic se píše jako o subkultuře.

Co o gothik píší a jak to vidím já?
Na internetu jsem se dočetla: "Gothikem se nemůžete stát, gothikem se musíte narodit" - já tuhle větu neuznávám, myslím že životem si musíme projít s různými situacemi a zklamáními, aby jsme dospěli k závěru jací vlastně jsme. Aby jsme se rozhodli kdo jsme a jak dál půjdeme životem.

Gothic ve shrnutí? >>> Ti co se za gothic považují, ti co gothic stylem žijí.. dokáží najít krásu v tom, v čem ostatní vidí smutnou náladu. Nejspíše jsou vyrovnaní a smíření s životem takovým jaká je. Nejlepší by bylo, kdyby nám tu někdo takový sám napsal jak to je :D.

Jak vzniknul?
Vznikl na počátku 70. - 80. let vyloupnutím z punk-rocku. Vše je vlastně založeno na hudbě. Texty jsou temně laděné s prvky viktoriánských románů nebo hororovými díly Allana Edgara Poea.

Móda?
Gothic začlo poslední dobou 21. století nabírat na obrátkách a uzpůsobilo si podle sebe i módu. Podle módy vyznavače tohoto "stylu" tedy určitě poznáte. Šaty z novogotického období 19. století, tak i modernější až vyzívavé např. šortky s ostny či krajkami. Jinak jsou to uplé kalhoty, trička s kapelami. Muži nosí dlouhé sukně, lakují si nehty a nanáší oční stíny. Používá se hodně doplňků, řetězy, odznáčky s kapelami.. Jinak oblečení bývá drahé. Sežene se spíše na internetu. Nejdražší jsou celkové róby a korzety, taky boty které bývají vysoké.
Zajímavé je že v USA dokonce vychází časopis Gothic Beauty s nejrůznějšími trendy a novinkami.
Make-up někdo řeší, někdo ne... Bělostná tvář, tmavé oční stíny, rudé rty, kontaktní čočky...
Vlasy - barvení se meze nekladou. Když opět mrknete na stránky eshopů, najdete na nich kelímkové barvy jakéhokoliv odstínu.

Lži a pověry...
Lidé kteří nechápou tento pohled na svět, nebo se jim nelíbí a neumí ho nechat dýchat, se nudí a šíří pomluvy a lži. Pro ukázku jich sem pár vypíšu: 1. satanismus - to je velká lež číslo jedna. Lidé je se satanismem často spojují. Avšak ostatnímu náboženství se v tomto "stylu" dveře nezavírají.
2. Já osobně jsem tu psala o temnu a zálibě gotiků oblékání se v černé. Když si otevřete jakýkoliv eshop, co tam najdete? Převážně všechny věci v černé. Nemyslím si že je to až taková lež.
3. chování - jsou depresivní smutní či uzavření do sebe žijící ve svém černém světě. NE!.. Jsou to úplně normální lidé s úplně normálními náladami. Akorát tedy je rozdíl v pohledu na svět, ale v tom bych si opět dovolovala oponovat. Pohled na svět má každý svůj a to nemusí být začleněn do nějaké subkultury. Zkrátka podle chování gotika nepoznáte, nedokážu to lépe napsat :D.

Děsuplné články na internetu... /viz. odkaz č. 2
Našla jsem články s nadpisy jako např. "Šestice ruských satanistů zavraždila a pozřela čtyři goths, Dva ruští goths obviněni z kanibalismu, Další napadení kvůli goth vzhledu, Emo vrahové zabili a snědli fanynku goth rocku

Nejsme emo, žiletkou se neřežeme!
Tenhle nadpis patří též k nadpisům článků výše, ale když se gotici obhajují oproti lžím o nich, tak proč o emu tvrdí též lži, i přesto že vědí jaké to je.. U ema je zase řezání a sebepoškozování absolutním výmyslem. Takže to jsem tak trochu nepobrala. Hlavně že se každý obhajuje, ale špína se hází z jednoho na druhého jak je libo.

Hudební styly - základ gothic - gothic je převážně o hudbě:
• post punk
• gothic rock
• death rock
• EBM a indutriál
• dark wave
• punk
• hardcore

Vyznavači gothic stylu:
Milují umění, hudbu. Berou lidi takové, jací jsou. Nikdo se nepřetvařuje, nikdo si na nic nehraje.
Většina jich je nespokojena s tím jak je tento "styl" v úpadku. Velkou komunitu najdete spíše na Slovensku či v Německu.

•••


Jey na dovolené

25. dubna 2012 v 10:37 | Nikky Bat |  Jeydon Wale
Jeydon vyrazil s maminkou a sestrou na tří denní - víkendovou dovolenou do Orlanda.
Jey dělá úžasná videa a tohle je ukázkovým příkladem! Opravdu krása a tu dovču a hlavně vodní svět mu závidíím. Dokonce ho na pláži poznali nějaké dívčiny, nejspíše i fanynky (píše o nich pod videem jako o Alex a Lauren) ^^

Stojí za to zmrknout! :)Čelenka z trička

23. dubna 2012 v 12:19 | Nikky Bat

Ze starého trička se dá udělat cokoliv... i čelenka ;)
Super jednoduchý tutorial.
Zkrátka si podle obvodu vaší hlavy ustříhnete patřičný kus trička >>> 3x . Může být i širší. Je lepší použít pružnější tričko, aby vám čelenka byla vůbec co platná. Následně ho zapletete jako kdyby jste pletli obyčejný copánek. Na konci zakončíte provlíknutím konce počátečním očkem, které vám vznikne uchycením na začátku. a uděláte uzlík. Přebytečné konce ušmikněte. Snažte se uzlík pořádně stáhnout aby byl co nejmenší, pokud se to nevydaří, nevadí, dá se skrýt vlasy ;)

Znak víry nebo módní symbol? ...Kříž...

23. dubna 2012 v 12:12 | Nikky Bat |  svršky - tutorialy

Do kostela jsem nikdy nechodila, ale ani jako symbol v módním světě se mi moc nelíbí :D Co vy na to? ...

Pro křížníky tu máme lehký tutoriál:

Opatřete si jakékoliv tričko, může být i tílko. Je to na vás. Udělejte si šablonu třeba pomocí lepící pásky ^^ viz. obr. č. 1.Dále budete potřebovat barvy na textil. Prodávají se i ve spreji, což je rychlejší aplikace, ale pozor na přetáhnutí. Odkazy kde barvy zakoupit na internetu najdete dole pod koncem foto-tutorialu ;)Některé barvy se musí podobu tak 5 minut přežehlovat přes pečící papír.Tričku dodáte šmrc, když si ho poupravíte dle svého. Např. v tomto foto-tutorialu šel pryč "límeček" a tričko dostalo nádech většího zakulaceného výstřihu. Můžete si udělat ještě větší, třeba na jedno rameno apod.


Aby se tričko netřepilo, je dobré ho zapošít ^^

Barvy na textil můžete na internetu pořídit: ZDE, ZDE a ZDE. Odkaz na článek s barvami ve spreji TADY.
Jsou zažehlovací ale i nezažehlovací. Zažehlovací přejíždějte žehličkou po dobu tak 5 minut přes pečící papír. Perou se většinou do 40°. Je lepší prát naruby.

Galaxy nehtíky

21. dubna 2012 v 13:36 | Nikky Bat |  Nehty - tutorialy

Je to nádherný! Nejlepší na tom je, že můžete použít takové barvy jaké chcete, můžete být tvořivý. Udělat si vesmír takový, jaký si ho představujete. Určitě je to lepší "ťupkat" houbičkou ^^ Lakům se meze nekladou, ale nejlepší jsou tmavé odstíny modré, černý podklad samozřejmě. Fantazie povoluje i zlatou a nebo narůžovělou. Nesmí chybět lak se třpytkami a nebo bezbarvý lak který posypete třpytkami které používáte k make-upu, nebo by možná stálo za zkoušku zkusit i nějaké třpytivé oční stíny.

Již zmíněné odstíny: