Maki - dívka, které se splnil obrovský sen / II. část

4. listopadu 2012 v 21:30 | Dela |  Tvář měsíce

Bohužel se nám rozhovor nevešel do jednoho článku, což se mi ještě nestalo xD A proto je rozdělen na dvě části.11) Všimla jsem si, že jsi tam byla i na koncertě. O jakou skupinu se jednalo, jaké to bylo? A co jinak posloucháš?
Byla to skupina NeGa trošku tvrdší žánr...to já ráda :D ale celkovému stylu se říká Visual kei. V Japonsku je snad tisíce kapel co se visual kei věnují. Dnes už je to celkem hodně populární i jinde ve světě.. Tady se to taky trochu chytlo ale ne tolik jako třeba v německu.
J-rocku sem uplně propadla bude to už asi tak....4-5 let co ho poslouchám a ještě mě neomrzel...je to něco jiného a to se mi líbí :)

12) Co ty a anime? .. Je jím Japonsko "prosáknuté skrz na skrz"?
Já se ráda kouknu na anime :) Dříve jsem hodně žrala Bleach. Ale teď mam radši anime v kterých o nich nejde a jsou jen hrozně vtipné a nebo takové ty hororového žánru mam uplně nejradši :D. Anime a manga je tam prostě populární to bezpochyby když tam to vlastně všechno začalo. Proto ti co mají rádi anime toho nejvíce najdou v Akihabaře...''ráj pro otaku''. Herny. obchody s figurkama mangama, maid cafe a elektronikou.13) Jak ti tam chutnalo? :D:D
• aaaaa skvěle! Akiko vařila výborně...všechno jsem vždycky snědla a nenechala ani drobek xD hrozně mi to zdravé jídlo chybí vážně. Nejradši mám Curry rice a Somen

14) Jaká zvláštní místa jsi tam navštívila?
Kvuli škole sem neměla zase tolik volnosti ale snažila sem se proběhnout celé Tokyo. Nejvíce se mi líbilo v Shibuye a Harajuku.

15) Tvůj nej nej zážitek? A je i nějaký zlý zážitek?
To se skoro nedá vybrat který byl nejlepší. Měla jsem se tam opravdu skvěle. Už to, že jsem se tam dostala byl pro mě opravdu velký zážitek. Ale mám třeba hroznou radost z toho že jsem vyhrála fotku s kapelou NeGa to je asi taková vzácnost pro mě :D : a opravdu to bylo poslední co bych tehdá čekala :) :). Taková třešnička na dortu protože po koncertě jsem už měla jen 4 dny v Tokyu T-T...Špatný zážitek jsem tam vyloženě neměla vůbec...až na to že jsem sebou sekla z toho vedra :D : ale to je vlastně normální u mě...xD Spíš sem tam měla občas velice trapné okamžiky o kterých si mužete přečíst na blogu :)

16) Jaké bylo loučení a naopak přivítání tady v čr?
Loučení bylo pro mě hrozně smutné...Nerada na to vzpomínám protože se mi vždycky začne hrozně stýskat...po tom všem...No když mě rodinka odvezla na autobus snažila sem se držet a nerozbrečet protože vím jak na tom jsou Japonci s vyjadřováním citů. Ne moc dobře tak sem je nechtěla dostat do nepřijemné situace. Jenže to opravdu nešlo když mi Akiko začla dávat její vyvolané fotky z celého měsíce a ještě mi koupila domů Somen abych ho mohla udělat rodičum když mi tak moc chutnal. To se opravdu vydržet nedalo a rozbulela sem se tam na celé kolo :D ::D.Akiko na to reagovala tak že celou dobu mě chlacholila a řikala do kola ''kawaii, kawaii'' (můj ubrečený obličej važně není kawaii xD)Cestou domů jsem se rozhodla že v Japonsku rozhodně nejsem naposledy a vrátím se tam! Doma mě uvítali s úsměvem a museli si vyslechnout všechny moje zažitky takže se divím že jim nepraskla hlava.. :D17) Jsi s rodinou dodnes v kontaktu?
S rodinou a kamarády jsem stále v kontaktu posíláme si pohledy na různé svátky a občas si napíšeme na facebooku... Akiko má třetí dítě to je asi nejaktualnější novinka :)18) Co sis sebou přivezla jako "úlovky" z obchodů?
Odjížděla jsem s dvacetikilovým kufrem a vracela se s dvacetišestikilových kufrem :DD Doteď nevím jak je to možné :DD ale přivezla jsem si spoustu skvělého ulítlého oblečení a taky...no...příčesky :DDD tam sem je vlastně začla nosit XD a nosím je doteď asi můj největší zlozvyk :DDD

19) Jak často na Japonsko vzpomínáš? Chceš se tam opravdu jednou vrátit?
Hodně často já už to mám tak že prostě pro Japonsko žiju...Zní to sice trochu fanaticky ale prostě každej člověk má nějaký ty svoje koníčky. Občas jsem s tím dost otravná ostatním lidem co se o to nezajímajjí xD proto se snažím vyvádět o japonsku jen před lidma co se mnou tyhle zajmy sdílejí...ty lidi naštěstí mám :) A ano o návratu vůbec nepochybuji xD!! A tentokrát to hezky pujde všechno z mé kapsy :)20) Maki, ještě jednou ti moc děkuji za rozhovor. Jsi jasným příkladem toho, že sny se můžou splnit. Máš můj velký obdiv! .. Doplním moje skromné poděkování ještě o mou oblíbenou a také poslední otázku : Kde se vidíš za 10 let?
Asi se vidím jako trochu už otrkaný Grafik co by vlastně vytvářel grafiku nejlépe do hudebních časopisů..popřípadě dělat design merche pro kapely (plakáty, cd, photo sety, retušováni atd.) tohle by mě bavilo...a uplně nejlepší by bylo to všechno vytvářet v teple svého domova v Japonsku :D .... Děkuji moc za rozhovor...jsem ráda, že jsem se mohla zase někomu pořádně rozpovídat o Japonsku. おつかれさまでした ヽ(^。^)丿bye bye! :)

Opravdu doporučuji si přečíst zápisky, které Maki zanechala na svém blogu a to konkrétně v této rubrice:

http://pinkmilkwithdrugs.blog.cz/rubrika/mesic-v-jpn

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama