Tvář měsíce - LEDEN - Veronika - lektorka Pole-Dance

6. ledna 2013 v 18:26 | Dela |  Tvář měsíce
Tváří měsíce pro LEDEN je Veronika, která se věnuje pole-dance! Jelikož tomu koníčku moc nerozumím, rozhodla jsem se Veroniku nechat, aby nám o něm pověděla podle svého! :) Dozvíte se také informace o jejím blogu, který doporučuji navštívit ;)
•••


Jmenuji se Veronika, na svém blogu www.fashionpicnicblog.blogspot.cz zkráceně Nicca. Je mi 22 let, jsem studentkou čtvrtého ročníku ekonomické fakulty a trenérkou v Ostravském pole dance studiu Motýlek (www.poledance-motylek.cz).
Kromě pole dance miluji hudbu, Korejské filmy, kreslení japonské mangy, módu, focení a úpravu fotek a nejvíce ze všeho svého přítele. :)
Co je vlastně pole dance?
Pole dance je v doslovném překladu tanec u tyče, ale narozdíl od erotického tance ve striptýzových klubech je to náročný akrobatický sport. Začátky jsou pozvolné, většinou obsahují smyslnou chůzi a základní otočky u tyče. Postupně se díky otočkám posilují ruce a celkové držení těla, zpevňuje a tvaruje se postava a samozřejmě při tomto cvičení shodíte pár kil. :) Na ty kdo vytrvají, čeká skvělý pocit, když se poprvé pověsíte hlavou dolů a zjistíte, že zvládnete něco, co byste si nikdy dřív nepomysleli.Jak jsi se k pole dance dostala?
K pole dance jsem se jako jedna z mála dostala tak, že jsem dychtivě prohledávala všechna fóra a snažila se najít lekce v Ostravě. Tento sport mě totiž dostal ještě dříve, než jsem ho sama vyzkoušela. Poprvé jsem pole dance viděla v televizi, nejspíše v nějaké reportáži.
Protože jsem byla do pole dance zapálená od prvního okamžiku, rychle jsem se vypracovala a stala jsem se první lektorkou v našem studiu, hned po majitelce a zakladatelce Marcele Mikulíkové.


Jak velká to je dřina nebo je to pro tebe spíše už zábava?
Nebudu lhát a řeknu Vám, že pole dance JE dřina. Nejtěžší je zvládnout první lekci a odhodlat se přijít na další.. Často vidím na svých lekcích holky, které jsou po první hodině zdrcené a bojí se, že nikdy nezvládnou ani základní cviky.. Jaké je ale jejich překvapení, když se každou další lekci zlepšují a nakonec zvládnou i velmi profesionální cviky, které by ani většina kluků nezvládla. :)


Co tě na pole dance nejvíc baví?
Nejvíce mě na pole dance baví právě ten pocit, který mám při každém nově naučeném cviku, při boření svých vlastních hranic. Navíc i po 2 letech cvičení se mám pořád co učit. Cviků je tolik, že se nemusím bát, že bych se někdy naučila všechno a začala bych se nudit. :D


Účastnila jsi se soutěží? Vystupovala jsi někde?
Zatím jsem nikde veřejně nevystupovala, ale chtěla bych zkusit soutěžit v mistrovství pole dance v ČR. Akorát bych měla velkou nevýhodu oproti soutěžícím v Praze, které pořádají celoročně různé soutěže a zvykají si tak na publikum, nové prostory a učí se improvizovat. Sama tuto možnost nemám a vystupovat v nějakém baru nechci. Pole dance vidím jako umění a jeden z nejnáročnějších a nejkrásnějších sportů, ne jako klubový tanec.O blogu:
Blog jsem si založila kvůli své vášni k focení a hlavně úpravě fotek. Nejvíce mě baví tématické oblečení, například ve stylu pin up, chicago, halloween, nebo v japonském stylu. Taky strašně ráda vyrábím a přidávám DIY příspěvky s přesnými návody, například k výrobě doplňků, punčoch i drobných úprav oblečení.
Doufám, že se najdou lidé se stejnou vášní k módě, které můj blog zaujme a budou na něm rádi trávit volné chvíle. :)
Mějte se krásně,
Nicca


•••
Tak já ještě jednou moc děkuji Veronice za tak skvělé vysvětlení "co to vlastně pole-dance je". Opravdu to zní zajímavě a kdybych mohla, nejradši bych si k Veronice na lekci došla, ale mám to holt z ruky :/. Její blog ovšem navštěvovat budu :) Doufám, že i vám se rozhovor líbil a napíšete do komentářů, zda-li se pole-dance dostalo už i do vašeho města?
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ema ema | E-mail | Web | 8. ledna 2013 v 14:48 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama