Gothic

Goth girls - photos

24. října 2012 v 11:27 | Dela
Na facebooku je jedna úžasná stránka, kde jsem čerpala i následující fotky (viz. odkaz na obrázku). Na stránce je spousty fotek goth dívek i třeba s jejich fan-stránkami, ovšem jelikož mi je goth cizím, chodím tam pro inspiraci na focení. Fotky jsou skvěle zpracované.
Máme tady tedy ukázku několika fotek, ať už elegantních gotiček nebo lehce cyber gotiček ;)


Mezinárodní den Goths

18. května 2012 v 22:02 | Nikky Bat

22. května - world goth day
Je svátek otců, matek, den země. Proč ne mezinárodní den Goths?
V zahraničí je tento "styl" více rozvinut, tím spíše v jeho kolébce - Anglii a taky tam se rozhodli vybrat datum pro mezinárodní den.
Je to den kdy se všichni sejdou a oslavují. Minulý rok se v zahraničí pořádali mini koncerty v klubech, dokonce se konala i charitativní akce.
Vznikl dokonce klip pro minulý rok (2011) složený z kapel - Dead Heaven, New zero god, The hiram key, Strap on halo, Midnight configuration, Nightporter a Ankst.
Mě to spíš připadá že si z toho udělali prču? :D Ale jelikož neznám tento styl hudby a už vůbec ne ani jednu kapelu, takže vůbec nevím :D


Já tedy opravdu nevím co dodat :D

Gothic

25. dubna 2012 v 11:39 | Nikky Bat

GOTHIC
•••

Článek upraven 1.5. 2012 - po komentáři od Morticie - rozhodla jsem se ho upravit, ikdyž tedy všechny články co tu mám - emo, scene, indie scene, cosplay a lolita nikdo nekomentoval takže nevím zdali je mám též napsané špatně. Bohužel to jsou články z mého pohledu, ale po spíše "opravných" komentářích jsem se tedy pro velký ohlas xD rozhodla článek předělat a více se o Gothic "stylu" dočíst.

O stylu gothic se píše jako o subkultuře.

Co o gothik píší a jak to vidím já?
Na internetu jsem se dočetla: "Gothikem se nemůžete stát, gothikem se musíte narodit" - já tuhle větu neuznávám, myslím že životem si musíme projít s různými situacemi a zklamáními, aby jsme dospěli k závěru jací vlastně jsme. Aby jsme se rozhodli kdo jsme a jak dál půjdeme životem.

Gothic ve shrnutí? >>> Ti co se za gothic považují, ti co gothic stylem žijí.. dokáží najít krásu v tom, v čem ostatní vidí smutnou náladu. Nejspíše jsou vyrovnaní a smíření s životem takovým jaká je. Nejlepší by bylo, kdyby nám tu někdo takový sám napsal jak to je :D.

Jak vzniknul?
Vznikl na počátku 70. - 80. let vyloupnutím z punk-rocku. Vše je vlastně založeno na hudbě. Texty jsou temně laděné s prvky viktoriánských románů nebo hororovými díly Allana Edgara Poea.

Móda?
Gothic začlo poslední dobou 21. století nabírat na obrátkách a uzpůsobilo si podle sebe i módu. Podle módy vyznavače tohoto "stylu" tedy určitě poznáte. Šaty z novogotického období 19. století, tak i modernější až vyzívavé např. šortky s ostny či krajkami. Jinak jsou to uplé kalhoty, trička s kapelami. Muži nosí dlouhé sukně, lakují si nehty a nanáší oční stíny. Používá se hodně doplňků, řetězy, odznáčky s kapelami.. Jinak oblečení bývá drahé. Sežene se spíše na internetu. Nejdražší jsou celkové róby a korzety, taky boty které bývají vysoké.
Zajímavé je že v USA dokonce vychází časopis Gothic Beauty s nejrůznějšími trendy a novinkami.
Make-up někdo řeší, někdo ne... Bělostná tvář, tmavé oční stíny, rudé rty, kontaktní čočky...
Vlasy - barvení se meze nekladou. Když opět mrknete na stránky eshopů, najdete na nich kelímkové barvy jakéhokoliv odstínu.

Lži a pověry...
Lidé kteří nechápou tento pohled na svět, nebo se jim nelíbí a neumí ho nechat dýchat, se nudí a šíří pomluvy a lži. Pro ukázku jich sem pár vypíšu: 1. satanismus - to je velká lež číslo jedna. Lidé je se satanismem často spojují. Avšak ostatnímu náboženství se v tomto "stylu" dveře nezavírají.
2. Já osobně jsem tu psala o temnu a zálibě gotiků oblékání se v černé. Když si otevřete jakýkoliv eshop, co tam najdete? Převážně všechny věci v černé. Nemyslím si že je to až taková lež.
3. chování - jsou depresivní smutní či uzavření do sebe žijící ve svém černém světě. NE!.. Jsou to úplně normální lidé s úplně normálními náladami. Akorát tedy je rozdíl v pohledu na svět, ale v tom bych si opět dovolovala oponovat. Pohled na svět má každý svůj a to nemusí být začleněn do nějaké subkultury. Zkrátka podle chování gotika nepoznáte, nedokážu to lépe napsat :D.

Děsuplné články na internetu... /viz. odkaz č. 2
Našla jsem články s nadpisy jako např. "Šestice ruských satanistů zavraždila a pozřela čtyři goths, Dva ruští goths obviněni z kanibalismu, Další napadení kvůli goth vzhledu, Emo vrahové zabili a snědli fanynku goth rocku

Nejsme emo, žiletkou se neřežeme!
Tenhle nadpis patří též k nadpisům článků výše, ale když se gotici obhajují oproti lžím o nich, tak proč o emu tvrdí též lži, i přesto že vědí jaké to je.. U ema je zase řezání a sebepoškozování absolutním výmyslem. Takže to jsem tak trochu nepobrala. Hlavně že se každý obhajuje, ale špína se hází z jednoho na druhého jak je libo.

Hudební styly - základ gothic - gothic je převážně o hudbě:
• post punk
• gothic rock
• death rock
• EBM a indutriál
• dark wave
• punk
• hardcore

Vyznavači gothic stylu:
Milují umění, hudbu. Berou lidi takové, jací jsou. Nikdo se nepřetvařuje, nikdo si na nic nehraje.
Většina jich je nespokojena s tím jak je tento "styl" v úpadku. Velkou komunitu najdete spíše na Slovensku či v Německu.

•••

 
 

Reklama