Piercing

Tunel , plug :P

3. ledna 2013 v 18:00 | H-nina
Moje druhá největší závislost :P Nevyndala bych to z ucha . A ty kecy? jak budu vypadat za pár let? nebo jak budu stará?To už je moje věc. Jestli budu litovat ,řeknu si byla jsem blbá . Doufám ,že litovat nebudu ,líbí se mi to a už nechci přecházet na naušnice.
Máte tunela, tunýlka ,roztahovák?:)

Piercing? oproti tomuto je dědeček

17. prosince 2012 v 18:32 | H-nina
Zdobení různých míst piercingem už je stará záležitost.
Nadšenci modifikací těla si nechávají rozříznout jazyk . Přijde vám to divné ? Mně ne ,jen si říkám "jsou to šílenci" .
ROZDVOJENÍ JAZYKA -TONGUE SPLITTING
Začalo to kolem roku 1990 v tom období asi bylo výjmečné se o tom jen doslechnout . V dnešní době se tak lidé zdobí.
Většinou se jazyk řeže skalpelem. Provádí to většinou plastičtí,ustní chirurgové nebo také lidé v tetovacích a v modifikačních salonech.Jde vlastně o naříznutí špičky jazyka.Jazyk se poté hodí 1-2 týdny . Osoba po té může mít potíže s mluvením stravovánímFake roztahovák vs. ďoura ?

15. listopadu 2012 v 20:51 | H-nina
Tak když už jsem na počítači a mám čas budu psát dál :)
Chtěla bych slyšet váš názor na roztahování . Můj názor znáte snad všichni jsem do toho blázen,Roztahlé ucho miluju. Většina lidí k tomu klade odpor ? Chtěla bych slyšet proč? :) a určitě i komu se to líbíííí ať promluvííí :)


VS.

______________________________________________________________________________________________________________
a pro milovníky tunelů.plugů ,roztahováků a piercingů jsem na fejsbuku našla holčinu ze Slovenska ,která prodává od piercingů až po tunely ,široký výběr výrobků z fima za dost levné ceny . Se srovnáním s normálními e-shopy .

Roztahování uší

29. září 2012 v 0:29 | H-nina
Jak roztahovat?

Takových článků je na netu milion a keců,mýtů o stažení ďoury též.
Říká se: Roztahuj pomaluju, nech ucho ustát a přizpůsobit se.

Piercing pupíku

7. července 2012 v 17:44 | Nikky Bat

Piercing pupíku

YES! Určo se mi tento typ piercingu líbí a hlavně teď přes léto má velkou šanci viditelnosti.
V obchodech se najde spoustu tvarů a přívěsků - dokonce jsem nečekala že tolik.

•Má své místo i v historii už u indiánů. V 20. století byl nejvíce proslaven, taky celebrity neodolali (dokonce i Madonna).

•Práh bolestivosti se nedá určit, jelikož jsme každý jiný. Stejně tak jako doba hojení, která je u tohoto typu přece jen delší než u ostatních - myslím tím úplnou dobu zhojení! ;) Je to dokonce až rok. Vy si můžete myslet že je zhojený už tak do těch max. 3 měsíců, není tomu ale tak ;D.

•Tekutina vycházející z něj po dobu hojení - tkáňový mok -je čirá a liší se tak od hnisu, který je žlutý či zelený (jistě známe, fuj :D). Pokud by vám začal hnisat, je dobré vyhledat radši lékaře. Pokud se lékaře bojíte, zajděte se poradit s piercerem co vám vpich provedl, ten vás uklidní a stejnak vás tam určo pošle :D.

•Šperk který vám piercer vloží by měl zůstat v pupíku po celou dobu hojení. Až se zhojí, můžete zaměnit za jiný ač to mnohdy není snadné, jelikož tkáň je velmi pružná :D.

Píchání piercingu doma?

21. května 2012 v 11:16 | Nikky Bat

Někteří jsou pro, někteří jsou proti. Někdo na to má domácí talent, někdo skončí holt ve studiu.

Co je potřeba?
Tak určitě ve zdravotnických potřebách si pořiďte kanylu, která bývá podle tloušťky rozdělena barevně, nebo máte na obalu napsané mm (růžová a ty menší za ní jsou nejtenčí a piercing se do nich nevejde, takže na to pozor. Nejlepší je asi zelená a žlutá, ale já nemůžu soudit.), nebo jehlu. K zakoupení by měla být v lékárně. Taky budete potřebovat desinfekci (slyšela sem že se používá Jodisol, nebo prostě alkohol :D). Chirurgické rukavice. Samozřejmě nakonec piercing - kupte si pro začátek takový ten delší, aby jste to tolik nepřiplácávali a nechali to dobře se zahojit a "dýchat".


Můžete je také zakoupit na internetu:
Link 1 (zaoblená jehla)
Link 2 (obyčejná, rovná dutá jehla)
Link 3 (stránky piercingmania.cz)
Link 4 (origoš kanyla)
Jinak zkuste zadat na zbozi.cz třeba, určitě vám vyjedou ;)

Jak na to?
Umyjte si ruce, navlečte si rukavice. Potřete místo desinfekcí. Zjistěte a označte fixou místo vpichu. Hned po píchnutí vložte piercing. A to je vše :D. Pokud pícháte jehlou a ne kanylou, je dobré jehlu chvíly v místě nechat, ale jen chviličku, až potom vyndat a vložit piercing. Lepší je ta kanyla, jelikož je dutá a piercing lépe vložíte. Zdá se to jednoduché, otázkou je zda-li si na to troufnete. Každý má jiný práh bolestivosti.

Velmi epický obrázek pro ukázku píchnutí pupíku? :D


Následná péče
Až se vám vše bude zdát ok, můžete delší piercingovou tyčinku vyměnit už za kratší. Jinak jsem o péči článek už na blog dávala, takže odkaz je: TADY.

Anketa pod článkem
Hlásněte v anketě jak jste na tom vy a připište koment, budu ráda ;)

Vše-možné variace piercingu - okolí úst, ucho

18. března 2012 v 12:17 | Nikky Bat
Pokud by jste chtěli piercing a stále nevíte kam, tak vám snad tato obrázková inspirace pomůže ;)
Já osobně miluju styl alá - Medusa, Snake bites a Viper bites, jenže se to ke mě nehodí -.-"


Piercing v zubu?!?

18. března 2012 v 11:51 | Nikky Bat

Oproti piercingu jazyka, rtu apod. je tento "piercing" zcela bezpečný. Provádí ho většinou zpecializovaný dentista/stomatolog - jeden takový je v Plzni.
Kdo obdivuje zpěvačku Pink, tak u ní jste mohli vidět hned tři kamínky ;).

Upevnění ozdůbky:
Není to ani tak piercing jako spíš obyčejně neobyčejná ozdoba. Upevnění je nebolestivé! Sklovina se očistí / pokud je potřeba, tak mírně zdrsní a poté se ozdůbka v několika krocích přilepí na zub. Lepidlo se nazývá dentální adhezivo. Pokud nějaké přebývá, na závěr se vyleští. Přechod mezi povrchem zubu a ozdobou je v jedné rovince, až na vystoupnutí kamínku. Spojení je velmi pevné a bez rizika poškození zubu. Nejčastěji se upevňuje na horní postranní řezáky a nebo všude tam kde co nejméně překáží skusu.

Materiál:
Existují různé materiály ale i tvary, velikosti a barvy. Nejoblíbenějším materiálem se staly krystaly z pravého diamantu nebo zirkonu ve velikosti 1,5 až 2,5 mm v různých barvách. Existují taky materiály ze zlata a stříbra které se pohybují v cenách nad 1 000 kč.

Péče:
Ústní hygiena by měla být perfektní. Lepidlo je tak silné že by nemělo mít problém s kartáčkem. Doporučuje se používat ústní vody pro lesk/bělení zubů. Na zubu vydrží právě v závislosti na tom, jak o zuby budete pečovat ale dost záleží i na umístění a taky na složení vašich slin.

Pozor! Šperk je krátkodobý! Měl by vydržet nejméně dva měsíce až po delší dobu než je rok!Stupnice bolestivosti???

21. února 2012 v 18:52 | Nikky Bat

Myslím že je to spíše na člověku, co jeho tělo vydrží.. jaký má práh bolesti..
Ovšem objevila jsemstupnici od nejméně bolestivých po více bolestivá místa:
• uši
• obočí, tváře, rty
• jazyk a genitálie
• pupík, a celkově celá strana přední i zadní - záda, břicho..
• nos
• bradavky

Co vaše zkušenosti s bolestí při "zákroku"?? pište komenty ;)

Základní informace + péče

21. února 2012 v 18:17 | Nikky Bat


Základní informace o piercingu
• Piercing - ze slova - pierce/propíchnout
• je to vlastně menší chirurgický zákrok při kterém je zapotřebí nejvyšší opatrnost. Někteří to ovšem nerespektují a klidně mají odhodlání a sílu na to, aby si ho píchli sami doma. Což já bych nezvládla, prostě bych to radši přenechala odborníkovi, ikdyž domácí videa na youtube vypadají snadně a přesvědčivě :D.
• historie má hluboké kořeny - indiáni ho používali při rituálech a obětováních. Používali bambus a jiné přírodní produkty. V dnešní době je to - kovy/chirurgická ocel, titan, zlato, stříbro; nekovy/silikon, nelon, teflon, bioplast..

Jak o piercing pečovat?
• první asi tak tři týdny (prostě dokud není zhojený) by se měl dezinfikovat jednou denně - přitom pohybujte šperkem tam i zpět aby se to řádně pročistilo
• pozor! hojí se směrem dovnitř, takže ikdyž zvenčí vypadá zhojený, nemusí tomu tak být
• po zhojení určitě občas dezinfikujte
• je lepší se sprchovat než koupat - ale to je podle toho kde piercing máte.. Mýdla by se měla používat taková, která nevysouší pokožku. Make-up - tak ten dámy raději vynechte.
• v době hojení by se neměla jíst ostrá a horká jídla, pít alkohol.. taky by se nemělo pobývat na přímém sluníčku (i solárko, sauna) - prodlužuje dobu hojení a přináší nepříjemné pocity, dále se vyhnout koupalištím a přírodním vodám - obsahují nečistoty = možná infekce!
• pokud je okolí piercingu suché, můžete natřít krémem, nejlépe obsahujícím panthenol a u piercingů na intimních místech - heřmánek
• alergie na materiál z kterého je šperk - navštivte salon kde vám doporučí jiný materiál a pokud bude alergie silnější, můžete zajít k lékaři a ten vám předepíše něco na zklidnění
• může se objevit krvácení či bělavá až nažloutlá vodička která ovšem není hnisem, je třeba řádně místo ošetřit, pokud by problémy přetrvávaly, vyhledejte pomoc! /salon/lékař
• pokud chcete piercingů více, měli by jste počkat až se první zahojí, aby se tělo stihlo zregenerovat
• piercing v ústech dost ničí zubní sklovinu, je dobré zvážit materiál šperku. Dobré jsou - nylon, teflon či bioplast ;)
 
 

Reklama