svršky - tutorialy

Dozdob si svou košili :)

24. listopadu 2012 v 9:34 | H-nina
Opět Vás zdravíííím:)
Včera jsem tak přemýšlela co bych vykutila . Zbyli mně doma nějaké pyramidky a tak mě napadlo si je dát do košile :)
Je to jednoduché a myslím si ,že košili to přidalo zvláštní a originální "stááájl"

Potřebné věci :

Jakékoliv pyramidky,cvočky co se vám hodí. Ploché kleštičky:)

Pro mě to byla jenom taková dodělávka na košili ,takový detailek . Potom už je na každé z vás jak si ji vyzdobíte :)


Tričko s volánkem

27. dubna 2012 v 10:51 | Nikky Bat

Supr čupr návod! Napadá mě jaké si udělám já, až budu mít čas :D Nechám obě ramena volná (výstřih "loď"). Když se vezme dobré tričko a třeba se volán i jinak barevně sladí a tolik nenařasí, může vzniknout supr věc. Nechtěla bych si připadat jako španělská tanečnice :D Ale určo někdy zkusím! ;)

Nasprejuj si tričko

26. dubna 2012 v 10:57 | Nikky Bat

Všechno je to o tom, jak jste kreativní a jak dokonalou si dokážete vyrobit šablonu. Sprejování podle šablony mi přijde tisíckrát lepší, než to patlat štětcem, ale to je můj názor :P

Článek i s odkazy kde na internetu koupit sprej, najdete ZDE.

Na prvním videu vidíte jak to chodí v praxi :D Není to ani tak tutorial jako spíš takové domácké video ^^ ale trička má krásný *_*


Znak víry nebo módní symbol? ...Kříž...

23. dubna 2012 v 12:12 | Nikky Bat

Do kostela jsem nikdy nechodila, ale ani jako symbol v módním světě se mi moc nelíbí :D Co vy na to? ...

Pro křížníky tu máme lehký tutoriál:

Opatřete si jakékoliv tričko, může být i tílko. Je to na vás. Udělejte si šablonu třeba pomocí lepící pásky ^^ viz. obr. č. 1.Dále budete potřebovat barvy na textil. Prodávají se i ve spreji, což je rychlejší aplikace, ale pozor na přetáhnutí. Odkazy kde barvy zakoupit na internetu najdete dole pod koncem foto-tutorialu ;)Některé barvy se musí podobu tak 5 minut přežehlovat přes pečící papír.Tričku dodáte šmrc, když si ho poupravíte dle svého. Např. v tomto foto-tutorialu šel pryč "límeček" a tričko dostalo nádech většího zakulaceného výstřihu. Můžete si udělat ještě větší, třeba na jedno rameno apod.


Aby se tričko netřepilo, je dobré ho zapošít ^^

Barvy na textil můžete na internetu pořídit: ZDE, ZDE a ZDE. Odkaz na článek s barvami ve spreji TADY.
Jsou zažehlovací ale i nezažehlovací. Zažehlovací přejíždějte žehličkou po dobu tak 5 minut přes pečící papír. Perou se většinou do 40°. Je lepší prát naruby.

"Vybělené" pruhy na tričku

12. dubna 2012 v 12:20 | Nikky Bat

I klucííí umí být tvořivý.
Stačí vzít tričko, vytvořit izolepou proužky - samozřejmě že se dají pruhy pojmout i jinak. Následně si vzít rozprašovač do kterého přidáte přibližně 70% bělidlo (prodávajího i přímo ve spreji) - nebo se dá použít i savo a 30% voda. Rozprášíte, necháte řádně zapůsobit a zaschnout. Slepíte pruhy a tadaaaa cool tričko je na světě ;)

U sava dejte pozor, vyžírá, takže rukavice jsou na místě+nějaké místo kde nic nezkazíte, když něco vylijete. Působí tak čtvrt hodiny, následně můžete tričko proprat ve vodě ručně. Potom je lepší ho prát v pračce zvlášť, alespoň párkrát, dokud se savo "neopere".

Good luck!

Trička s vlastním motivem - barvy na textil

28. března 2012 v 11:52 | Nikky Bat
Jeden z nejlepších pocitů pro holku je, když si vyrobí něco sama. Je originální, nikdo to nemá. Může vyjádřit svůj talent kreslení a kreativity.
Máme tu pár videotutoriálů z youtube pro inspiraci. Tričko He ate my .. je absolutně dokonalýý. Ve videích se používají akrylové barvy s kterými nemám zkušenosti... Jen vím, že když si s nimi tričko ušpiníte, tak ho musíte nechat namydlené dokud barva nezměkne a nepustí :D Takže je možné že jsou fajn držícím prostředkem, otázkou je, co udělají v pračce..
Nejdříve něco o barvách na textil a kde se dají koupit...
U každé firmy je to jiné! Takže určitě čtěte příbalové informace ;) Může se v nich objevit i tohle řešení: "Po zaschnutí zafixujte zažehlením. Látku potom můžete prát v ruce nebo v pračce při 40 st. C." Doporučuje se i prát trička naruby.
Snažila jsem se najít to nejlevněší, ale poštovné je tedy otřesnéé, takže se spíš nejdříve zeptejte u vás v zaměřených obchodech nebo v drogérii! ;)
Jedna lahvička barvy (různé barvy) 33 Kč - TADY, 30 Kč - TADY, barvy v tubě od 34 Kč - TADY
Jedna lahvička třpytivé barvy 85 Kč - TADY
Jedna lahvička 49 Kč - nezažehlovací - nechat zaschnout 48 hodin, praní na 40° - TADY
Existují barvy pro batiku za studena 79 Kč - reaktivní barvy - přidáváte vodu - TADY
Dále existuje spoustu různých dalších barev jako např.: batykovací vosk, fixační laky, barvy se třpytkami, barvy speciálně na hedvábí či bavlnu, dále existují kuličková pera a fixy na textil a taky nažehlovací folie o které je příští článek ;)
Fixy na textil: sada za 43 Kč - TADY, po jedné fixe 10 Kč - TADY
TADY - najdete i razítka na textil, fixy, barvy, sady
Nažehlovací barvy - jedna tuba 4 Kč! - TADY - (Postup práce: Na fólii nakreslíme linii obrázku textilní barvičkou. Necháme hodinu zaschnout a dobarvíme dalšími barvičkami dle výběru. Po osmi hodinách sloupneme z fólie, umístíme na textil, překryjeme papírem na pečení a pečlivě zažehlíme. Papír opatrně odstraníme po vychladnutí.)

Tričko bez potisku sežene u vietnamců za pár šlupek, nebo já kupovala bílé tričko v kiku za nějakých 39 kč.
Inspirováno Lady Gaga a Katy Perry:


Spoustu způsobů jak nosit XL,vytahané tričko či starý svetřík a jak udělat z košile šaty

7. března 2012 v 19:22 | Nikky Bat

Jak ze starého svetru udělat ještě starší

3. března 2012 v 20:56 | Nikky Bat

Venku už je celkem teplo, takže sem házím tutorialek na úpravu svetříku. Hodí se rozhodně do vintage či indie scene stylu. Svetr vypadá pak snad ještě víc onošeně, ale zároveň je strašně originální.
Co víc dodat? Snad jen dát si pozor, kterou "nitku" pářete, aby se vám svetr nerozjel celý. Podle tutorialu by jste neměli mít jakýkoliv jiný problém. Takže se pozorně dívejte a vytáhněte váš starý svetr a dodejte mu nový vzhled ;).

 
 

Reklama